Tarih: 27.10.2020

ARTIK SEÇİM KELİMESİNİ DUYMAK İSTEMİYORUM!

Hakan Yaman / Spor Isparta

ARTIK SEÇİM KELİMESİNİ DUYMAK İSTEMİYORUM!

24:06:2019 13:11

Cumhurbaşkanlığı sistemi için yapılan referandum ile başlayan seçim sürecinde 1.5 yılda toplam 4 seçim geçirdik.

                Cumhurbaşkanlığı seçimi

                Milletvekili seçimi

                Belediye Başkanılğı seçimi

                ve son olarak İstanbul seçimi.....

                31 Martta yapılan yerel seçimlerde İstanbul seçimlerinin bir takım gerekçelerle yenilenmesi kararı sonrasında seçim 23 Haziranda yenilendi ve seçimi Millet ittifakının adayı Ekrem İmamoğlu kazandı. Hayırlı olsun diyor ve yeniden gündemimize dönmek istiyorum.

                İstanbul seçimlerinin Isparta ile ne alakası var diye düşünebiliriz. Şahsen ben böyle düşünüyordum. Basit düşünüyorum, Isparta ile ne alakası var diyorum, Ispartada yaşayan insanları niye bu kadar ilgilendirir diye düşünüyorum. Ama öyle olmadığını 40 gün boyunca gördük.

                Sanki Isparta belediye başkanını seçiyormuşuz gibi, sosyal medya ikiye bölündü!... İmamoğlu taraftarları, Yıldırım taraftarları... bahisler, yorumlar, etiketler, karşılıklı atışmalar.

                Her iki ittifak adayın  kurmayları (Belediye başkanları, Milletvekilleri, il başkanları, ilçe belediye başkanları velhasıl taraftarları) İstanbulda karargah kurdular ve adaylarının kazanmaları için çalıştılar.

                Ankara başta olmak üzere, şehirlerdeki siyasetçiler, bürokratlar yetkili yetkisiz herkes İstanbul’a akın ettiler. Bürokraside, siyaset kurumuda kilitlendi, çalışamaz duruma geldi....

                Artık seçim bitti ve hayat normale döndü.

                2023 tarihine kadar normal şartlarda seçim yok.

                Seçmen yoruldu.

                Siyasetçi yoruldu.

                Şimdi hizmet zamanı.

                Ülkemizin önünde acil çözüm bekleyen bunca sorun varken, sorumluluların, sorumsuzluk yaparak seçim istemelerini, Ülkeyi seçime götürme söylemlerinde bulunmalarını istemiyoruz.

                1.5 yıldır sürekli telafuz ettiğimiz SEÇİM kelimesini artık duymak istemiyoruz.

                EKMEK ZAMMI KAÇINILMAZDI

                Isparta gibi birçok ilde Ekmek zammı uzun zamandır gündemde idi. Ekmek zammının gecikmesinin tek sebebi seçimlerdi. İktidar ekmek zammının seçim sonuçlarına yansıyacağı düşüncesi ile sürekli ertelemişti. Artık bıçak kemiğe dayandı ve ekmek zammı kaçınılmaz olarak bugün itibari ile yürürlüğe girdi.

                Un fiyatlarındaki yükselişin yanısıra maliyetlerdeki artışlar ekmek zammını kaçınılmaz hale getirdi. Ekmeğimizden bir dilimi daha feda ettik.

                ISPARTA 2023 HEDEFİNİ ŞİMDİDEN BELİRLEMELİ

                31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden yaklaşık üç geçti. Merkezde seçimi kazanan sayın Şükrü Başdeğirmen bu üç aylık süreçte tebrikleri kabul ederken araya ramazan ayı etkinlikleri, festivaller ve son olarak İstanbul seçimleri girdi.

                Artık iş yapma, projelere ve vaadlere odaklanma zamanı

                Türkiye’nin 2023 hedeflerine paralel olarak Ispartanında 2023 hedefleri olmalı.

                Son günlerde Gül ile başlayan ve lavanta ile devam edecek olan Turizm hareketliliğine gelecek yıllarda Davraz”ı da ekleyerek, Ispartanın iç ve dış turizmde daha fazla turist alması için ISPARTANIN TURİZM HEDEFLERİ ve BEKLENTİLERİ masaya yatırılmalıdır diye düşünüyorum.

                ISPARTASPOR İYİ YOLDA

                Son olarak Atakan Yazgan başkanlığındaki yeni Ispartasporla ilgili düşüncelerimi paylaşmak isktiyorum. Temmuz ayının ikinci yarısında kampa girecek olan takımımızda transferler bütün hızı ile devam ediyor. Şuana kadar 14-15 futbolcu ile anlaşma sağlandı. Transfer edilen futbolcular tecrübeli, kaliteli ve takımda direk oynayabilecek düzeyde. Rastgele değil bilerek, araştırılarak, refarans alınarak yapılan transferler tamamlandığında güçlü kadro ile lige bomba gibi gireceğini ve bu yıl takımın hedefe ulaşaçağına yürekten inanıyorum.Kamuoyu oluşturmak, kamuoyunu bilgilendirmek ve şehre heycan katmak adına önümezdeki günlerde spor proğramlarımızla Ispartasporu gündemin ilk sırasına oturtarak şehrin futbolda hak ettiği yerlere gelmesi noktasında üzerimize düşeni yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

                Şimdilik bizden bu kadar önümüzdeki günlerde şehrin sorunlarını ve beklentilerini yorumlamaya devam edeceğiz. saygılarımla...

Diğer Köşe Yazıları
Ulusal Haberler