Tarih: 01.12.2020

YAŞASIN CUMHURİYET

28.10.2020 21:39

YAŞASIN CUMHURİYET

Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yılını büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz. Dile kolay koskoca  97 yılı geride bıraktık.

                2023 Türkiyesine 3 yıl gibi kısa bir süre kaldı. Ülkemizin geleceği ve istikbali açısından 2023 hedefi çok şeyleri ifade ediyor. Siyasi, ekonomi ve sağlık gibi konu başlıklarının netleştiği bir yıl olacak

                Türkiye, Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne kadar çok badireler atlattı.Muhtıralar, darbeler, terör başta olmak üzere  Yokluğu gördü, savaşı ve barışı yaşadı. Son yıllarda, özelliklede 1983 sonrasında Kalkınma hamlesini başlattı. Bugün itibari ile Dünyanın gelişmiş medeni devletleri ile boy ölçüşür hale geldi.

Ülkemiz 97 yılda çok gelişti. Demokrasiler zaman zaman sekteyede uğrasada, yıkılmadan ayakta kalmayı başardı ve 2023 hedefine ulaşmaya ramak kaldı. 2023 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100 yılı olacak. Bir asrı geride bırakacağız.

                Türkiye’nin 2023 hedefinden korkan Amerika, Avrupa ve Çin başta olmak üzere birçok dünya devletleri Türkiye’yi güçsüzleştirme adına yıllardır oynadıkları oyunları son yıllarda daha şiddetli bir şekilde sahnelemeye devam ediyorlar. Irak, Suriye, libya, Ermenistan, Yunasinistan bölgedeki istikrarsızlığı görükleyen belli başlı ülkeler ve bu ülkelerin üzerinden oynanan oyunlar ortada.

                Bu oyunlara gelmemek, birlikteliğimizi korumak adına her bir Türk bireyine büyük görevler düşüyor.

                Şöyle bir tarihe yolculuk yaptığımızda Cumhuriyetin kazanımları kolay elde edilmedi. Atatürk ve silah arkadaşları Anadoluya kadar ilerlemiş düşmanlarla canı ve kanı pahasına savaşarak Türkiye Cumhuriyetinin sınırlarını kanları ile çizmişlerdir.

                Dünyanın en güzel çoğrafyasına sahip Türk halkı, atalarının kanla ve canla kazandıkları bu toprakları din, dil, mezhep ve etnik gurupların çatışmaları ile kaybetmemeli...

                Aynı çoğrafyada 97 yıldır kardeşce yaşayan Türk ulusu Türk, kürt kavgasına, Alevi Sünni çatışmasına bu ülkeyi kurban etmemeli....

                Cumhuriyetin 97 yılında Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Bir tarafda Dünyayı etkisi alktına alan Corana virüsü ile mücadele ederken, diğer tarafta dış mihraklarla Doğu Akdenizde, karadenizde, Suriyete, libyada, ırakta sınırlarımızı korumaya, içerde her türlü terörü yok etme ve iç barışı sağlama adına mücadelesini sürdürüyor. Dünyanın birçok ülkesi ekonomik kriz yaşarken hala dimdik ayakta, kararlı bir şekilde 2023 hedefine ilerleyen Ülkemizi siyasi ihtiraslara kurban etmeme adına, Bütün siyasi liderlere ve onların temsilcilerine büyük sorumluluk ve görevler düşüyor. Makam, mevki hırslarımızı bir kenara bırakarak ortak kaygımızın ülkemizin her alanda gelişmesi adına ortak bir hedefte birleşeceğimizin umudu ile Cumhuriyetimizin 97. yılını en kalbi duygularımla kutluyor,

Aziz şehitlerimizi ve Gazilerimizi birkez daha minnet ve şükranla anıyoruz.* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler