Tarih: 24.10.2020

MATEMATİKSEL OLARAK ŞAMPİYON OLABİLİRİZ!..

10.10.2020 19:55

MATEMATİKSEL OLARAK ŞAMPİYON OLABİLİRİZ!..

 

                Mislicom üçüncü lig üçüncü gurupta mücadele eden Ispartaspor ilgin ilk iki haftasında sıfır puan çekince herkes büyük bir panik yaşadı ve acaba bu takım geldiği gibi yeniden BAL ligine düşermi endişesi taşıdı. Lig uzun bir maraton ilk üç-beş hafta ligin sonucunu belirlemez. Geçmişte İlk üç haftada lider olupta küme düşen, ilk üç hafta puansız olup lig sonunda şampiyon olan takımlar var liglerimizde.

                Yazımın başlığında da ifade ettiğim gibi matematiksel olarak şampiyonluk şansımız var mı? Elbette var. Ben şampiyon oluruz, yada olamayız yorumu yapmak istemiyorum. Sadece bir gerçeğe dikkat çekmek istiyorum.

                Lig uzun bir maraton, kalan maçlarımızda alacağımız galibiyetler kadar rakiplerimizin kaybedeceği puanlar bizi üst sıralara itecektir. lig sonunda en kötü ihtimal play-off bile oynamamız ilk sezon için büyük bir başarıdır.

                Ligin üçüncü haftasında sahamızda oynadığımız İçelidmanyurdu maçında ortaya konan futbol beni ilerisi için umutlandırdı. Ligin ilk iki haftasında iki maçınıda kazanmış bir takıma karşı ortaya konan futbol  geride bıraktığımız ve kaybettiğimiz iki haftaya göre çok daha olumlu ve umut verici idi. İçel maçında Hakem penaltımızı vermiş olsaydı belkide sahadan üç puanla ayrılmış olacaktık. Rakibin yüzde zyüzlük bir tane posizyonunun bile olmadığı maçta iki puanı kaybeden taraf bizdik...

                İçel maçında ortaya konan futbol doğrusu beni gelecek haftalar için umutlandırdı. Bu arada transferin son günü üç futbolcuyu takıma kazandırarak kadrosunu zenginleştiren ve güçlendiren yönetimin, Ocak ayında, yani ikinci transfer döneminde yapacağı yeni takviyeler ile sezon sonunda hedefine ulaşabileceğini düşünüyorum.

                Bugünden bu takım küme düşer veya şampiyon olur yorumlarından ziyade, maddi ve manevi desteğimizi vererek camia olabilmemiz, geleceğe yatırım yapmamız, yani geleceği planlamamız sportif başarılardan daha önemli...

                Hafta sonu İstanbulda zorlu bir doksan dakika oynayacağız. İçel maçında aldığımız bir puana, deplasmandan alacağımız bir yada, üç puanı ekleyerek çıkışımızı sürdüreceğimiz bir süreçe girer ve takıma her konuda destek sağlarsak önümüzdeki günlerde ve aylarda daha farklı şeyleri yazmaya ve konuşmaya başlayacağımızı düşünüyorum.

                Daha önceki köşe yazılarımdada ifade ettiğim gibi olaylara nasıl baktığımız önemli. Ben hep iyimser ve olumlu bakarak kulubümüzün başkanından, yönetimine, futbolcusundan, teknik kadrosuna kadar herkesi motive etmeye çalışıyorum. Eleştirmek dünyanın en kolay işi. Eleştirirken çözüm üretmek, yol göstmekte gerekir.

                Bu arada spor kamuoyunda birçok dedikodular dolaşıyor, küskünlükler, kırgınlıklar, Ali cengiz oyunları!....

                Ortada bir başarısızlık varsa bunun tek sebebide işte bu saydıklarımdan kaynaklanıyor. Şehir olarak siyasi görüşlerimiz, ünvanlarımız ne olursa olsun aynı hedefte biraraya gelemiyorsak orada başarı beklemek, orada birlik ve berberlik sağlamak mümkün değil.

                Isparta’nın birçok alanda kaybetmesinin, geri kalmasının sebebi bu değilmi? kardeşin kardeşe küstüğü, siyaseti herşeyin önüne koyduğu bir şehirde ekonomiden, yatırımdan, sportif başarılardan,birlik ve beraberlikten söz etmek mümkün mü?

                Kazanmak ve büyümek için biraraya gelebilmeyi öğrenmemiz, bazı kötü alışkanlıklarımızı bırakmamız gerekiyor.

                Isparta’nın her alanda büyümesi, gelişmesi ve  marka şehir olması için önce bizi yönetenlerin biraraya gelmesi, güçbirliği oluşturması, küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırkaması ve herşeyden önemlisi Isparta menfaatini siyasi menfaatinin önüne koyması gerekiyor. Aksi halde sadece futbolda değil her alanda BAL’da mücadele etmeye devam ederiz....* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler