Tarih: 24.10.2020

LİG UZUN BİR MARATON

30.09.2020 23:11

LİG UZUN BİR MARATON

                Sayısını hatırlamıyorum ama bugüne kadar Ispartasporla ilgili yüzlerce köşe yazısı kaleme aldığımı düşünüyorum. Ben olaylara hep pozitif bakan bir insanım. Karekterim kalemimede yansır.

4 yıllık bir mücadelenin sonunda Futbol federasyonunun insiyatifi ile 3. lige alınan Ispartasporda bugün gelinen nokta kimilerine göre çok kötü ve karamsar olabilir!...

                Başarı yada başarısızlık, Olaylara nasıl baktığın, nasıl değerlendirdiğin ve nasıl analiz ettiğinle ilgili!...

                Bir bardak suda fırtına koparmak kolay. Ama önemli olan eleştirinin dozunu azaltarak daha yapıcı eleştiriler ile doğruya teşfik etmek, cesaret vermek, kamuoyunun desteğinin devamını sağlamak başarısızlığı bertaraf ederek yeni başarıların önünü açar...

                Başta sayın Atakan Yazgan Başkan olmak üzere, Milletvekili S.Sadi Bilgiç, M.Uğur Gökgöz,Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve emeği geçen birçok ismin Ispartasporun üçüncü lige alınması noktasındaki girişim ve gayretlerini biliyoruz. Futbol Fedeğrasyonunun bu süreci geciktirmesi ve son anda karar alması ile birlikte biranda zkendimizi üçüncü ligde bulduk.

                pandemi nedeni ile maçların Ekim ayına erteleneceğini düşünürken, lig 21 Eylülde başladı ve bizim önümüzde sadece 40 günlük bir süre vardı.

                Hele hele Bal’dan yeni çıkmış, tamamen amatör futbolculardan oluşan bir takımın yeniden kurulması ve kamp süresi 40 güne sığdırılması mümkün değildi?. Rakiplerimizin birçoğu geçen yılki oturmuş kadrosunu korurken bizim yeniden kadro kurmamız ve lige hazırlanmamız hiçte kolay değildi.

                Tüm bu olumsuzluklara rağmen oluşturulan kadronun bu lig için yeterli olmadığını iki maçtada gördük. Acilen takıma takviye yapılması gerekiyor. Bu gerçeği sadece bizler, sizler ve taraftarlar bilmiyor. Elbette Başkan, yönetim ve teknik kadroda biliyor ama şu gerçeğide hiç kimse görmemezlikten gelmesin.

                Bir takımın başarısı için o takımın mali gücününde olması gerekiyor. Ortada para varda yönetim transfer mi yapmıyor. Ne kadar zor şartlarda bu takımın ayakta tutulmaya çalışıldığını biliyorum.

                Daha kongresini bile yapamayan, oluşumunu tamamlayamayan, mali sorunlarını çözemeyen kulup birkaç yönetici ve sportif direktörün omuzlarına yüklenmiş ve o kişilerden başarı bekleniyor.

                Bu sezon hiç kimse bu takımdan şampiyonluk beklemesin. Bizim için en büyük başarı ligde kalabilmek.

                ligde kalmanın çok daha ötesinde yapılması gerekenler var. Alt yapı, tesisleşme, profesyonelce bir yönetim, sürekli gelir kaynakları oluşturmak ve profesyonel lig takımlarının yapması gerekenleri yapmak!...

                9-10 yıl bu şehir profösyönel ligde mücadele etmedi. Bizler bugünleri sabırla bekledik. Birkaç yıl daha bekleyebiliriz. Önemli olan uzun vadede planlama yaparak bir model oluşturmak ve bu model kulubun her alanda kalıcı ve başarılı olmasını sağlamak.

                İlk iki haftada alınan iki mağlubiyet sonrasında takımda bir kan değişimine ihtiyaç vardı. Sadi Tekelioğlu’nun sağlık sorunlarını ileri sürerek takımdan ayrılması ve yerine Isparta futbol camiasının yakından tanıdığı bir isim olan Hakan Karaca’nın takımın başına getirilmesi umarım başarılı sonuçlar alabileceğimiz yeni bir dönemin başlangıcı olur...

                Yazımın başındada ifade ettiğim gibi lig uzun bir maraton, iki maç kaybedersin ligin dibine demir atarsın, üç maç kazanırsın üst sıralardaki yerini alırsın. Sabır, inanmak ve hep destek diyor yazımı noktalıyorum......* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler