Tarih: 04.08.2020

KILIÇDAROĞLU, TOROS’U NEDEN ARADI?

15.07.2020 23:43

KILIÇDAROĞLU, TOROS’U NEDEN ARADI?

                Cumhuriyet Halk partisi Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden gazeteci Soner Toros’a taziyelerini iletmek için aradı. Kılıçdaroğlu’nun daha öncede ITSO Başkanı sayın Mustafa Tutar’ı babasının vefatı sonrasında aradığı ve taziyelerini ilettiğini öğrendik.

                Kılıçdaroğlu’nun  bu uygulaması  ülke genelinde olabilir, yada Isparta teşkilatının yeni dönemde siyasete getirdiği bir yenilikte olabilir? bunun cevabını elbette il başkanı sayın Yalım Halıcı ile görüştüğümüzde sorarak öğreneceğiz!...

                Konu  CHP’den açılmışken birkaç cümlede sayın Yalım Halıcı’ya ayırmak istiyorum. CHP tarihinin en genç ve vizyoner il başkanı olarak Isparta siyasetine yeni bir hava, heycan ve yenilik getirdiğini düşünüyorum. Üç farklı CHP’li Milletvekilinin Ankara’da danışmanlığını yapmış, siyasetin adeta okulunu bitirmiş, tecrübe edinmiş, saygılı bir kişi olarak Isparta siyasetine renk kattığını düşünüyorum.

                Isparta’da önemli, öne çıkan isimlerin yakınlarının vefatını Genel Merkeze bildirerek, Genel Başkanın o kişileri araması bana göre çok incelik ve CHP il teşkilatına bir artı katacak proje olduğunu düşünüyorum.

                Sayın Halıcı’nın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile olumlu diyalogları ve kendisini sevdirmesi projelerininde hayata geçmesine vesile oluyor. CHP Milletvekilleri sık sık Isparta teşkilatının daveti ile ilimize gelerek özellikle tarım sektöründe sorunları parti gurup toplantısına ve hatta meclise taşıması bile bunun en bariz örneği olsa gerek.....

                Evet siyasette tabana inmek, seçmenin sorunlarını dile getirmek, onlara dokunabilmek çok önemli.

                Çok eskiye gitmeyeceğim. Bir dönem DYP milletvekilliği yapan sayın Ramazan Gül, Milletvekili olmadan önce köy köy gezerek seçmene dokunmuş ve karşılığını Milletvekili olarak almıştır. Yine merhum Osman Gazi Aksoy’da Ispartaya hekim olarak atandıktan sonra beldeleri, ilçeleri gezerek  parti teşkilatlarına kendisini sevdirmiş, hatta birçok hastasını ücretsiz tedavi ederek onlara hekim danışmanlığı yapmıştır ve sonuçta MHP’den Milletvekili olmuştur.

                En son örneği mevcut Belediye Başkanı sayın Şükrü Başdeğirmen’den vereceğim. Sayın Başdeğirmen, hem ITSO başkanlığı döneminde, hem de Belediye başkanlığı öncesinde siyasi görüşü ne olursa olsun birçok insanın düğününe, nişanına, cenazesine, mevlütüne, asker uğurlamasına katılmıştır....Velhasıl Başdeğirmen iyi ve kötü gününde hep insanların yanında olduğu için kamuoyu tarafından çok sevilmiştir. Başdeğirmen’in her yerel ve genel seçimlerde isminin Milletvekili ve belediye başkanlığında geçmesinin yeğane sebebide halkın içinden gelmesidir.

                Sayın Başdeğirmen benim içinde çok değerlidir, zira oğlumun hem nişanında, hem de düğününde bizleri ailesi ile birlikte yalnız bırakmayarak onore etmiştir.

                İşte size bir kahvenin 40 yıl hatırına en bariz bir örnek!....

                Siyasette değişim, gelişim kadar halkın beklentilerinin karşılığı olması elbette başarıyıda beraberinde getirecektir.

                İstanbul’un fethi ile birlikte ibadete açılan Ayasofya’nın 1934 yılında müzeye dönüştürülmesinden sonra bir kez daha cami olarak ibadete açılmasının yankıları devam ediyor. Yargının ve siyaset kurumunun kararı ile ibadete açılan Ayasofya’nın cami olmasını hazmedemeyen dış mihrakların tepkilerine anlam vermek mümkün değil!...

                Bu arada İYİ parti Genel başkanı sayın Meral Akşener’in Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılmasına verdiği olumlu tepki , takdir ve tebrik siyasette alışık olmadığımız bir erdemliğinde ifadesi olsa gerek...Özellikle milli değerlerimizde haçlı zihniyetine karşı iktidarı ve muhalefeti ile birlikte dik durabiliyorsak bizi kimse yıkamaz.

                Son olarak 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden dört yıl geçti. Unutmadık, unutmayacağız. Yüzlerce şehit verdiğimiz, binlerce gazimizin  ve milyonlarca vatan sevdalısının milli dayanışması ve dik duruşu ile darbe girişimi sonuçsuz kalmıştır. Çeşitli etkinliklere kutladığımız ve hatırladığımız bu günde bir kez daha şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyoruz. Saygılarımla.....* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler