Tarih: 13.07.2020

HALICI; “DERDİMİZ GÜL ÜRETİCİSİNİN HAKKINI ALMASIDIR”

23.06.2020 19:47

HALICI; “DERDİMİZ GÜL ÜRETİCİSİNİN HAKKINI ALMASIDIR”

Gülbirlik Genel Müdürümüz Hasan Çelik; “Gülün fiyatı ile ilgili herhangi bir açıklamamız yok, duyumumuzda yok” diyerek Genel Başkanımızı kastederek yanlış bilgilendirme yapıldığını söylemiştir. Sayın Genel Başkanımız Grup toplantısında Gülbirlik neden taban fiyat açıklamıyor diye sormuş, ardından da tüccarın alım fiyatı olan 5 lirayı gündeme getirmiştir.

Öncelikle şunu belirtmek isterim, biz yaklaşık 10 gün boyunca Gül bahçelerimizde üreticilerimizle bir araya geldik. Ardından da Genel Başkan Yardımcımız Gülizar Biçer Karaca’nın da katılımıyla yine Gül alım merkezlerini ve Gül üreticilerimizi gezdik. Burada peşin alımların 5 tl’ den yapıldığını gördük ve bu rakamın yavaş yavaş genel piyasa beklentisi haline gelmeye başladığını tespit ettik. Ayrıca Gül üreticilerinin uygulanan kotalardan muzdarip olduğunu ve sektörde haklı olarak artık taban fiyat uygulamasına geçilmesi gerektiğinin yüksek sesle dillendirildiği gördük.

Bir önceki sene 9 tl’ lerde olan fiyatların geçen sene 7 tl’ ye düştüğünü bu sene de 2 tl daha düşmesinin üreticiyi perişan edeceğini Sayın Genel Başkanımız meclis kürsüsünden Türkiye gündemine taşıdı. Bu konuda oluşturduğumuz kamuoyu sonucu daha yüksek fiyatların oluşması ve üreticinin mağdur olmaması en çok bizleri ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ nu mutlu eder.

Bizler bu şehri seven insanlar olarak Gülbirlik’ in de yalnız bırakılmamasını ve iktidar edenler tarafından desteklenmesi gerektiğini her platformda belirtiyoruz. Gülün tıbbi aromatik bitkiler statüsüne alınması ve taban fiyat uygulamasına geçilmesiyle üreticinin önünü görmesi, Gülbirlik kadar AKP iktidarının da derdi olmalıdır. Özellikle içinden geçtiğimiz sıkıntılı günlerde Gülcülük sektörü daha yakından ilgiyi hak etmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet Halk Partililer olarak Isparta’mızın her türlü sorununa sahip çıkmaya, birilerini rahatsız etme pahasına da olsa bu sorunları dile getirmeye devam edeceğiz

Sevgi ve saygılarımla

Sağlıklı, mutlu ve umut dolu bir hafta geçirmenizi dilerim.

 * Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler