Tarih: 13.07.2020

HEM’DEN TAM YERİNDE BİR KURS; HİJYEN EĞİTİMİ KURSU DÜZENLİYOR

04.06.2020 22:45

HEM’DEN TAM YERİNDE BİR KURS; HİJYEN EĞİTİMİ KURSU DÜZENLİYOR

Isparta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Karadem, Koronavirüs tehdidiyle mücadele ettiğimiz bu süreçte tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanlara yönelik olarak İŞKUR ile işbirliği içinde ‘Hijyen Eğitimi Kursları’ düzenleyeceklerini bildirdi. Söz konusu kurslar 8 Haziran Pazartesi günü başlayacak.

KARADEM; “GÜNÜMÜZ SÜRECİNE UYGUN BİR KURS”

Hijyen Kurslarının; maske kullanımı, sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde 20’şer kişilik gruplar halinde gerçekleştirileceğini ifade eden Isparta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Karadem, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi; “Bilindiği gibi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve dolayısıyla ilimizde Koronavirüs pandemisi tehdidiyle mücadelemiz tüm hızıyla sürmektedir.

“KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE HİJYEN ÇOK ÖNEMLİ UNSUR”

İşte bu noktada biz de Isparta Halk Eğitim Merkezi olarak; Koronavirüsle en iyi şekilde mücadele ederek, bu belayı gerek ülkemizden gerekse ilimizden en az kayıpla atlatmak için son derece önem arzeden hijyen konusunda ‘Hijyen Eğitim Kursları’ açacağız. Bu doğrultuda; Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün 13 Mayıs 2020 tarihli ve 6945895 sayılı yazısı çerçevesinde; Valiliğimize yaptığımız müracaat onaylanmıştır.

“KURSUMUZU İŞKUR İŞBİRLİĞİ İLE AÇIYORUZ”

Buna göre; Tehlikeli ve Çok Tehlikeli işlerde çalışanların eğitimine yönelik kurslar, hijyen eğitim kursları, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğinde açılan istihdama yönelik işbaşı eğitimli meslek edindirme ve geliştirme kursları çerçevesinde böyle bir kurs açmayı planladık. 

“KURSLA İLGİLİ TÜM TEDBİRLERİ ALDIK”

Dolayısıyla, bir taraftan istihdam sağlanırken işçilerde bulunması zorunlu olan belgelere ihtiyaç duyulması nedeniyle Koronavirüs (Covid – 19) salgını ile ilgili gerekli olan tedbirlerin alınarak kursumuzu açacağız. Bunun için kurslarımızda maske kullanılması, sosyal mesafe kurallarına uyulması, dezenfektan kullanılması, kurs yerlerinin temizlenmesi, havalandırma ve sosyal alan ve ortak kullanım yerlerinde hijyen şartlarının oluşturulması gibi tüm çalışmalar tamamlanmıştır. Kısacası Koronavirüs salgını ile ilgili tüm tedbirler alınmıştır.

“KURSUMUZA BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR, KURS 8 HAZİRAN’DA AÇIKLACAK”

Tüm bu çalışmaların ışığında; Isparta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak; Hijyen Eğitim Kurslarımızı 20’şer kişilik gruplar halinde olacak şekilde 8 Haziran 2020 Pazartesi günüden itibaren başlatacağız. Kurslarımıza katılmak isteyen biraz önce açıklamış olduğum bahse konu vatandaşlarımız Müdürlüğümüze bizzat başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler” dedi.

 * Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler