Tarih: 24.09.2020

TANDOĞAN; GERÇEK ANLAMDA ÇİFTÇİNİN YANINDA OLUNMALI

31.05.2020 21:32

TANDOĞAN; GERÇEK ANLAMDA ÇİFTÇİNİN YANINDA OLUNMALI

İYİ Parti Keçiborlu İlçe Başkanı Rüstem Burunkaya koordinasyonu ile Keçiborlu İlçesini ziyaret eden İyi Parti Isparta İl Başkanı Özgür Tandoğan, Uluborlu Belediye Başkanı Sayın Aziz Tuna, İl Genel Meclis Üyesi Sayın Sinan Aydın ve Keçiborlu teşkilatı ile Aydoğmuş Köyünde don afetinden dolayı zarar gören çiftçileri ziyaret etti.

23 Mayıs 2020 tarihinde Isparta’da meydana gelen don afetinde zarar gören tüm çiftçilerin zararlarının mutlaka devlet desteği ile giderilmesi gerektiğini söyleyen İl Başkanı Tandoğan ; “Pek çok çiftçimiz öngörülemeyen ve elinde olmayan iklimsel değişikliklerden dolayı zarara uğramıştır.

Kıt kanaat geçinen çiftçimiz, bütün umudunu mahsulünden gelecek olan gelire bağlamıştır.

Zararlar ortadadır, bu zararlar kim tarafından karşılanacaktır? Devlet bu zor zamanda varlığını hissettirmeyecekse ne zaman çiftçilerimizin yanında olacaktır. Asıl sorun şu Sigorta Niçin vardır? Birçok çiftçimiz TARSİM prosedürlerinin zorluğundan şikâyetçi olmaktadır. Yıllardır yanında olmadığınız çiftçilerimizin bu zor günlerinde yanlarında olmak Ak Parti hükümetinin borcudur” diye konuştu.* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler