Tarih: 07.06.2020

ISPARTA BELEDİYE BAŞKANI BAŞDEĞİRMEN'İN KADİR GECESİ MESAJI

19.05.2020 17:35

ISPARTA BELEDİYE BAŞKANI BAŞDEĞİRMEN'İN KADİR GECESİ MESAJI

Başkan Başdeğirmen mesajında; “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, Cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken, bu manevi havayı bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmaktadır.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Kadir Gecesi, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir.

Cenab-ı Allah’ın lütfuna mazhar olabilmeyi bereket ve bolluğun sağanak gibi yağdığı bu fazilet dolu gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum.

Bu mübarek gece gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu, Rabbimizin bin aydan daha hayırlı olduğunu müjdelediği Kadir Gecemizin, çalışma arkadaşlarıma, hemşehrilerime, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Yüce Mevla’dan sağlık, barış ve huzur içinde hepimizi Ramazan Bayramına eriştirmesini en kalbi duygularımla diliyorum.” ifadelerine yer verdi.* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler