Tarih: 07.06.2020

PROF. DR. DOĞAN ALTINBİLEK GURURUMUZ OLDU

18.05.2020 22:24

PROF. DR. DOĞAN ALTINBİLEK GURURUMUZ OLDU

ALTINBİLEĞE BÜYÜK ÖDÜL                

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliğide Profesör olan hemşehrimiz Dr. Doğan Altınbilek  Uluslararası Su Kaynakları Birliği tarafından verilen KRİSTAL DAMLA ödülünü kazanarak Isparta'nın gururu oldu.


2012 yılında Uluslararası Su Kaynakları Birliği (IWRA) Başkanlığı’na il Türk isimi olarak seçilen bizleri gururlandıran Antıbilek bu kezde Uluslararası Su Kaynakları Birliği tarafından 3 yılda bir verilen Dünya Suyunun Nobeli sayılan KRİSTAL DAMLA ödülünü alarak Isparta'nın birkez daha başarıyla temsil etti.


Altınbilek Kimdir
 

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden lisans, A.B.D. Georgia Institute of Technology’den Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri almıştır. ODTÜ, Suudi Arabistan’ın Kral Abdulaziz Universitesi’nde eğitim ve yönetim görevlerinde bulunmuştur. Devlet Su İşleri’nde Genel Müdürlük (1996-2001) ve AES-IC Enerji Üretim A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı (2005-2009) yapmıştır. Halen ODTÜ’de sözleşmeli ögretim üyesi olarak görevlidir.

Prof. Dr. Doğan Altınbilek 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren merkezi Montpellier, Fransa’da olan Uluslararası Su Kaynakları Birliği’ne üç yıl süre ile Başkanlık yapmıştır. Ayrıca Prof. Dr. Doğan Altınbilek Kasım 2012’de merkezi Marsilya, Fransa’da bulunan Dünya Su Konseyi’ne Başkan Yardımcısı seçilmiş ve bu görevine devam etmektedir. Altınbilek merkezi Londra’da olan Uluslararası Hidroelektrik Birligine de 2004-2008 yılları arası Başkanlık yapmıştır. TEMA Vakfı Mütevelli Heyeti, Vakıf 2000 ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesidir.* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler