Tarih: 07.06.2020

YARDIMLARI KAFAMIZA GÖRE YAPMIYORUZ

16.05.2020 00:59

YARDIMLARI KAFAMIZA GÖRE YAPMIYORUZ

Isparta Belediyesi koronavirüs sürecinde iş kaybına uğrayan Halk Otobüsleri’ne maddi destek yapacak.

Mecliste alınan karar ile aylık 30 bin TL, 3 aylık 90 bin TL gelir desteği verilecek.

MHP’li Göker, ‘bu konu neden meclise geliyor. Encümen’de verebilirdiniz. Berberler de, kuaförler de kapalıydı. Haksızlık değil mi” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de “bizim aldığımız karar devletin kanunudur. Devletimiz büyük devlet. 5 milyon eve 1000’er TL. ödedi. Kafamıza göre yapmıyoruz. Berber de başka esnafta sıkıntılı. Devletimiz her sektöre göre destek veriyor.

Bize verilen talimatla yardım yapıyoruz. Durduğumuz yerde yapmıyoruz bunu.

Daha önceki dönemde halk otobüslerinin 600 bin TL borcu silinmiş. Aylık 120 bin TL yardım yapılmış. Arkadaşlarımız hizmetine devam ediyor. Personel çalışıyor. Yaptığımız büyük destek değil. Kanunla yapıyoruz. Bütün esnafımız bizim esnafımızdır. Devletimiz her sektörü ayırmıştır. Isparta’nın halk otobüsleri kar demeden kış demeden hizmet veriyorlar. Ne istersek yapıyorlar” diye konuştu.

İYİ Partili Hasan Karaca ise “bu konuyu destekliyoruz. Daha fazla destek verilmeli. Gerekirse destek devam etmeli” dedi.

Başdeğirmen, “önceki yönetim denetiminde hat kirası 600 bin tl alınmamış. Sayıştay denetçisi tenkit etti. Kararname yok, kanun yok. Biz şimdi kanuna dayanarak erteliyoruz. Ayrıca bir ihaleye çıkılmış, 800 bin liraya almışlardı. O parayı da erteledik” dedi.

Daha sonra yapılan oylamada halk otobüslerine gelir desteği verilmesi oybirliği ile kabul edildi.* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler