Tarih: 07.06.2020

ŞEFFAFLIK BU OLSA GEREK

13.05.2020 19:47

ŞEFFAFLIK BU OLSA GEREK

Isparta belediye başkanı Sayın Şükrü Başdeğirmen ile önceki gün akşam kanal 32 ekranlarında yayınlanan birebir programında bir yılın değerlendirmesini yaptık. Program öncesinde başkan Başdeğirmen her türlü soruyu sorabileceğimizi söyledi. Bunu şunun için söylüyorum, daha önceki dönemlerde bu tür programlar öncesinde hangi soruların sorulacağı hazırlanır, ona göre görüntüler hazırlanır ve kamuoyuna servis edilirdi. Alışık olmadığımız şeffaf bir programda her türlü soruyu sorabilme özgürlüğünü bize tanıyan sayın Başkana teşekkür ederim. Yaklaşık 2.5 saat süren programda hazırladığımız birçok soruyu sormaya zamanımız bile yetmedi.       

13 aylık belediye başkanlığı döneminde yapılan hizmetleri anlattı.       

Geçmiş dönemden gelen ve tamamlanmayı bekleyen projelerin akıbetinden bahsetti.        

Belediyedeki kamu zararlarından örnekler verdi.       

Koronavirüs sürecinde belediyenin sürece nasıl katkı sağladığını anlattı.       

Seçim döneminde söz verdiği,        

Şehir içi trafik sorunun çözümü, ITKM’nin tamamlanma süreci, Koku sorunu ve TOKİ’deki son gelişmeleri anlattı.       

Hizmetleri sadece bunlarla sınırlı değildi.       

13 aylık Belediye başkanlığının ilk üç ayı ziyaretçi ağırlamakla geçti. Akabinde İstanbul seçimleri için sürekli İstanbul’a gitti. Belediyede başkan yardımcıları ve  daire müdürlerini belirleyerek ekibini oluşturdu.       

Ankara temasları, ve son olarak korana virüsü ile sekteye uğrayan hayat başkanının birçok projesini gerçekleştirme noktasında önünde engel oluşturdu.       

Buna rağmen yaptığı hizmetler saymakla bitmez. Yapacağı hizmetlerinde birçoğunun ihalesi yapıldı ve önümüzdeki günlerde bu projeler tek tek tamamlanacak.       

Tüm bunların dışında sosyal belediyecilik anlamında vatandaşa dokundu.       

Örneğin Tüm dünya maske sorunu yaşarken, Isparta belediyesi sadece kendi vatandaşının değil, ilçe ve beldede yaşayan vatandaşların maske ve kolonya ihtiyacını karşıladı.       

23 Nisanda bütün evlerimiz Türk bayrakları ile donatıldı.       

Yine mübarek ramazan ayında 16 bin yardım paketini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Hayırsever vatandaşların katkıları ile ihtiyaç sahibi insanların evine iftarlık yemek gönderdi.       

Virüs nedeni ile Isparta’daki yurtlarda kalan vatandaşlara dokundu, sağlık çalışanlarımızın yanında yer aldı. Anneler gününde annelerimizin elini öptü, hemşireler gününde hemşirelerimizin gönlünü aldı.      

 Evet alışık olmadığımız farklı bir belediye başkanlığı profili çizen sayın Başdeğirmen, geçmiş dönemlerde makam aracı kullanan, korumalarla gezen belediye başkanlarının aksine, bisikletine binmeyi, vatandaşın arasına karışıp yürümeyi tercih etti.        

Halkın içinden gelip, vatandaşı ile kucaklaşan Başkan Başdeğirmen’in samimiyeti, dürüstlüğü ve şeffaflığı tartışılmaz. Kamuoyunda ve sosyal medyada hakkındaki eleştirilere bile cevap verebilecek kadar açık sözlü. Veremeyeceği hiçbir hesabı yok.  Allah’tan başka kimseden korkmam diyerek neden koruma kullanmadığının altında yatan gerçeklerde bu olsa gerek.       

Belediyenin dört tane şirketi var. Her bir şirketten alacağı huzur hakkı ile aylık kazancını katlayabilir ama o ne kendisi nede bir başkasının şirketlerden huzur hakkı almasına müsaade etmedi. Çünkü tüyü bitmedik yetimin hakkını ne kendisi, nede başkasının yemesine asla izin vermedi ve vermeyecektir de.      

 Keyifli bir program gerçekleşti. Umarım izleyenlerde keyif almıştır. Sayın Şükrü Başdeğirmen’in önünde daha 4 yıl gibi uzun bir süre var. İktidar partisinin belediye başkanı olmanın avantajlarını kullanarak Isparta’ya kalıcı ve güzel hizmetler kazandıracaktır. Fazla söze gerek yok, yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Yolun açık olsun sevgili başkanım. Allah yar ve yardımcın olsun. Saygılarımla....* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler