Tarih: 28.03.2020

ALKIŞLAR VE UNUTULANLAR

20.03.2020 14:40

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ülke genelinde saat 21.00”de çalışan sağlık personelini motive ve teşekkür etme adına bir dakikalık alkış kampanyasına ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de katılım sağlandı. Böylesine zor günlerde ülke olarak en çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliği daha üst seviyeye çıkartmak için daha çok kenetlenmeliyiz. Üç gün sürecek alkış kampanyasına Isparta olarak daha güçlü destek vermemiz gerekiyor.

ALKIŞLAR VE UNUTULANLAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ülke genelinde saat 21.00”de çalışan sağlık personelini motive  ve teşekkür etme adına bir dakikalık alkış kampanyasına ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de katılım sağlandı. Böylesine zor günlerde ülke olarak en çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliği daha üst seviyeye çıkartmak için daha çok kenetlenmeliyiz. Üç gün sürecek alkış kampanyasına Isparta olarak daha güçlü destek vermemiz gerekiyor.

Bu arada komşusu aç iken tok yatan bizden değildir sözünü sadece hatırlatmak istemiyorum. Bunu uygulamak noktasında imkanı olan bireylere seslenmek istiyorum. Sadece kendi can ve mal güvenliğinizi düşünmeyin, etrafınızı da ekonomik durumu kötü aç ve açıkta olan insanlar varsa onlara da el uzatın, yada en yetkili birimlere bildirin ki belediyemiz veya imkanı olan insanlar yardım elini uzatsınlar.

Bu arada daha önceki köşe yazılarımda dile getirdiğim birkaç konuyu bir kez daha dile getirmek istiyorum. Virüsün yayılmaması için alınan birçok tedbirleri görüyor, duyuyor ve uyguluyoruz. Elbette gözümüzden kaçan ayrıntılar olabilir, bunları yetkililere iletmekte bir vatandaşlık görevi. Fırıncılar odası başkanı sayın Erdeğer ile görüştüm ve fırından çıkan ekmeğin sofralarımıza ulaşıncaya kadar geçen sürede daha hijyenik olması, en azından el değmeden soframıza ulaşması için bir dizi tedbirler alınması yönündeki görüşümü ilettim. Ayrıca bu önemli ve hayati değer taşıyan konuyu Sayın Belediye başkanımız Şükrü Başdeğirmen ile de paylaştım ve ivedilikli olarak konunun takipçisi olacaklarını söyledi. Kendilerine sadece bu konu için değil birçok konu için teşekkür ediyorum. Belediye olarak birçok hususta başarılı çalışmalar yaptılar ve radikal kararlar ile sürece ciddi katkı veriyorlar. Birde pazarcı esnafının yer parası alınmaması talebini yerine getirirlerse inanın çok makbule geçecek.

GÜLSUYU ATEŞİ DÜŞÜRÜYOR

Önceki gün Ruzin’le hayata dair programının konuğu olan iş insanı Barış Gümüşün programını büyük bir keyifle izledim ve program sonrasında Sayın Gümüş’e, Gülsuyunun hasta insanlardaki yüksek ateşi düşürme noktasındaki faydalarının sağlık bakanlığı ile paylaşılması gerektiğini zor günler geçirdiğimiz bugünlerde virüslü hastaların tedavisinde belki bir katkısı olabileceğini söyledim.

Kimilerine göre bu fikir çok saçma gelebilir. Şimdiye kadar elbette bu konuda bir çalışma yapılmıştır, bizimki bir umut, bir kıvılcımdan öteye gitmeyecek bir düşünce. Barış kardeşimde kolonya stok etmeye gerek olmadığını, ülkenin tamamına yetecek kolonyanın mevcut olduğunu söyledi. Ayrıca Gülsuyunun faydaları konusunda da ilgili kurumlara bilgi notu geçtiklerini de söyledi.

Dünyayı etkisi altına alan ve özellikle Avrupa ülkelerini kasıp kavuran korana virüsü ülkemizde de görülmüş ve vaka sayısı her geçen gün artarak ilerlemekte. İnşallah alınan tedbirler kadar vatandaşlarında hassasiyeti ile bu olumsuz süreci en az hasarla atlatarak yeniden hayatın normale döndüğü günlere ulaşırız.

Şu mübarek aylarda ve kandil gününde Cenab-ı Allah’tan duamız bu yönde. Bu vesile ile bütün hemşehrilerimin mübarek kandilini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler