Tarih: 28.03.2020

ISPARTA ŞEHİR HASTANESİNDE ‘KORONA VİRÜS’ TEHLİKESİ BULUNMUYOR

14.03.2020 15:11

ISPARTA ŞEHİR HASTANESİNDE ‘KORONA VİRÜS’ TEHLİKESİ BULUNMUYOR

Türkiye’de koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla devam ederken, neredeyse virüs kadar tehlikeli olan bir başka konu da asılsız haberler.

 

Isparta Şehir Hastanesi Acil Servisi’nin kapatıldığı, hasta kabul edilmediği karantina altında olduğu yönünde de dedikodu kentte hızla yayıldı.

Isparta Şehir Hastanesi Acil Servisi’ne giden Kanal 32 Haber, ortaya atılan iddiaları araştırdı. Hastanenin acil servisinin olağan bir şekilde hasta kabulü yaptığı ve herhangi bir olağanüstü durum olmadığını yerinde gözlemledi.

Hastane yetkilileri Acil Servisin hiç kapatılmadığını karantina durumunun olmadığını belirtirken, ‘Hastanemizde Koronavirüsü taşıyan hiç bir hastamız yoktur. Yurt dışından gelen hastalar prosedür gereği kontrol altına alınıyor ve burada hastalardan alınan kan örnekleri Ankara’ya gönderiliyor. Bugüne kadar hastalardan alınan numunelerde herhangi bir pozitif sonuca ulaşılmadı. Halkımızdan resmi ağızdan yapılmayan hiç bir açıklamaya itibar etmemelerini rica ediyoruz” açıklamasında bulundular.* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler