Tarih: 13.07.2020

RAKİPLE BİRLİKTE HAKEMİ DE YENDİK

18.02.2020 15:20

RAKİPLE BİRLİKTE HAKEMİ DE YENDİK

Bölgesel amatör lig 7. gurupta şampiyonluk mücadelesi veren temsilcimiz, Karamansporu seyircisininde desteği ile 1-0 yenerek liderlik koltuğuna oturdu.

Sezon başından itibaren yazılarımda hep vurguladığım ‘inanmak başarmanın yarısıdır, ben inanıyorum sizlerde inanırsanız biz bu işi başarırız’ sözüm bugün karşılığını bulmuştur. Başkan ve yönetim bu takımın başarılı olacağına inandı, futbolcuların birçoğuda inandı, inanmayanlarda artık inansınlar ve kocaman bir camia olarak sezon sonunda mutlu sona ulaşalım ve bu hengameden çıkalım.

Gerçekten bölgesel amatör lig ateşten bir gömlek. Dört yıldır neler yaşadığımızı herkes biliyor. Son Karaman maçıda bunun en canlı örneği....

Biz sadece sahada kazanmıyoruz, saha dışı olaylardada kazanmak zorundayız. Karaman maçını yöneten hakemlerin takdir haklarını nasıl rakip takımdan yana kullandığını, rakip takımın en azından beraberliği nasıl bulabilirin hesapları ile 90 dakikayı tamamladığına şahit olduk. Yani işimiz hiçte kolay değil.

Bu arada ligin ilk yarısında Karaman deplasmanında başta yöneticilerimiz olmak üzere yayıncı kuruluşumuza karşı takınılan tavrı unutmuş olacaklarki, pişkin pişkin geldikleri Isparta’da güllerle karşılanacaklarını düşünen başkan ve yöneticilerinin tepkimizi ilin valisine şikayet ederek adeta suç bastırma politikası ile kendilerini haklı çıkarmaya çalıştıklarınada şahit olduk.

35 yıllık gazeteciyim ve bugüne kadar birçok futbol maçı izledim, ilimize gelipte bu şehirden çıkamayan hiçbir futbol takımı, burnu kanayan bir taraftar ve yönetici görmedim. Isparta rakip takımlar için en güvenilir deplasmandır. Çiçeklerle karşılanır güllerle uğurlanırlar.....

Öte yandan türbünleri dolduran ve sezonun en kalabalık seyircisini arkasına alarak 90 dakika hem rakiple, hem de maçın hakemleri ile mücadele etmek zorunda kalan futbolcuları canı gönülden kutluyorum. Özellikle takımın kaptanı Volkan’ın hem hücümda, hem de rakip ataklarda kalemize kadar gelerek topu uzaklaştırma gayreti takdire şayandı.

Maçın ilk yarısında yeni transferlerden Bulut Akbaş’ın ortasahadaki etkinliği takıma büyük bir güç katmıştır. Emre Bozatlı’nın iyileşerek takıma girmesi ile dahada güçlenen temsilcimizin önümüzdeki haftalarda daha etkili bir futbolla rakipleri dize getirceğinden şüphem yok. Üstelik üç maçlık cezasını tamamlayan İlyas’ında takıma katılması ile büyük bir forma rekabetinin yaşanacağı takımda formayı kim giyerse giysin hakkını vereceğine olan inancım tamdır.

Bu arada Belediye Başkanı sayın Şükrü Başdeğirmenin oğlu Celal ile birlikte maçı açık türbünde taraftarların arasında izlemeside güzel bir düşünce....Başkanın taraftarlarla arasını açmaya çalışanlarada güzel bir kapak olduğunu düşünüyorum.

Kestel ve Karaman maçlarını izleyen taraftarlardan ücret almayan yönetimin elini güçlendirmek için bundan sonraki maçların ücretli olması ve taraftarlarında şampiyonlu yolunda çorbada tuzu bulunması gerektiğini düşünüyorum. 10 Tl’lik bir katkı yönetimin elini güçlendirecektir ve en azından galibiyet pirimlerinin ve deplasman giderlerinin karşılanmasında katkı sağlayacaktır.

Çok daha önemlisi bundan sonra sahamızda oynayacağımız 5 maçımızda türbünlerin tamaman dolması ve tıpkı Karaman maçı sonrasında olduğu gibi bir düğün havasında çoşkulu bir şekilde geçmesinde yarar var.

Ligin bitimine kadar birtek Ortaca deplasmanının bizim için zor geçeceğini düşünüyorum, kalan diğer maçlarımızda takımımızın zorlanacağını düşünmüyorum ama yinede MAKÜ maçını hatırlatarak dikkatli, temkinli ve rakibi ciddiye alarak sahada mücade etmemiz gerekiyor. Rakip takımların saha dışı teşebbüslerine fırsat vermeden kendi gücümüzle ve bileğimizin hakkı ile şampiyonluğu kazanarak artık bu ligden çıkmalıyız ve hak ettiğimiz profösyönel ilglerdeki yerimizi almalıyız.

Bu şampiyonluk sadece bizi bir üst lige taşımaycak, aynı zamanda alttan gelen takımların ki en az iki takımımız Bal liginde olacak, onlarında emeklerinin boşa gitmediğini göreceğiz.

Bir kez bşta Turgut hoca ve ekibi olmak üzere, futbolcuları, yöneticileri ve taraftarları tebrik ediyor, şampiyonluğa giden bu yolda herkesin üzerine düşeni fazlası ile yerine getirdiğine inancımı ifade ederek takımımıza bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. En büyük yeşil pembe, şampiyon Ispartaspor* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler