Tarih: 06.04.2020

ISPARTA, MERMERDE BURDUR'U GEÇTİ

14.02.2020 12:27

ISPARTA, MERMERDE BURDUR'U GEÇTİ

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, BLT’nin Gerçek Gündem Programı’na katıldı. Keyik, Isparta ve Burdur’un işbirliği yapması gerektiğine dikkat çekti. Keyik, şöyle konuştu:

Bilindiği gibi, Isparta ile Burdur birbirine çok yakın iller. Dolayısıyla, iki Batı Akdeniz şehri başta ekonomik olmak üzere bir çok konuda işbirliği yapabilir. Bu da iki şehrin kalkınmasını daha da hızlandıracağını düşünüyorum” dedi.

“MERMER SEKTÖRÜMÜZ CORONAVİRÜS OLAYINDAN OLUMSUZ ETKİLENDİ”

Mermer sektörünün Çin’deki Coronavirüs olayından olumsuz etkilendiğini vurgulayan Başkan Keyik; “Bilindiği gibi, mermer sektörü en büyük ihracatını Çin’e yapıyor. Ancak, son zamanlarda bu ülkede meydana gelen Coronavirüs tehlikesi nedeniyle sektör de zarar gördü ve olumsuz etkilendi. İnşaallah, bunu en az zararla atlatırız diye düşünüyorum.

“MERMERDE ISPARTA BURDUR’U GEÇTİ”

Mermer sektöründe biz Burdur olarak önemli bir potansiyele sahibiz. Özellikle Bucak ilçemizde bu konuda üretim ciddi safhalara ulaştı. Fakat, mermer üretiminde özellikle mermer ocakları bakımından Isparta bizi geçti. Özellikle Eğirdir ve Sütçüler bölgesindeki mermer yatakları ve buralarda açılan mermer ocakları ile Isparta’da üretim önemli ölçüde artmış durumda” dedi.

 * Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler