Tarih: 24.09.2020

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ÖZGÜR TANDOĞAN’IN DEREBOĞAZI KONUSUNDAKİ BASIN AÇIKLAMASI

21.01.2020 11:49

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ÖZGÜR TANDOĞAN’IN  DEREBOĞAZI KONUSUNDAKİ BASIN AÇIKLAMASI

Isparta Valimiz Sayın Ömer Seymenoğlu’nun geçtiğimiz hafta basına yansıyan Dereboğazı Yolu Duble Yol Projesi ve özlemine ilişkin açıklamalarını dikkatle okuduk ve takip ettik. Sayın Valimiz Sayın Ömer Seymenoğlu’nu tarafsız yönetim tarzı ve devlet ciddiyetini ortaya koyan davranışları ve kalkınmaya dönük projeleri ve çalışmalarını, memnuniyet ile takip ediyoruz.

Ancak Sayın Vali beyin Dereboğazı duble yol projesine ilişkin ‘Isparta için Dereboğazı yolu bitmiştir’ açıklamasına katılmamız mümkün değil. Belki Sayın Vali, idari sorumluluk anlamında doğru söylemiş, iyi niyetli yaklaşım göstermiş olabilir. Ancak Dereboğazı yolunun siyasi sorumluluk açısından Isparta halkının beklentisi asla göz ardı edilemez. Maalesef 18 yıllık AK Parti iktidarı sürecinde geldiğimiz noktada Isparta halkımızın Isparta-Antalya arası Dereboğazı’na ilişkin beklentileri henüz gerçekleşmemiştir.

Isparta’nın ana muhalefet partisi olarak Dereboğazı Yolu Duble Yol Projesi’ni, gelişmeleri ve açıklamaları yakından takip ediyoruz. Siyasetçiler unutsa da arşiv unutmaz. Arşivimize açıp baktığımızda bakın neler görüyoruz…

3 ŞUBAT 2005

 Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, son noktayı koydu. Bilgiç, Ekim ayında söz konusu yolun yapım ihalesine çıkacağını söyledi.

4 KASIM 2015

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Ağlasun kavşağı’ndan, tünellere kadar olan kısmın ihale çalışmalarına başladığı ve 2-3 ay içerisinde ihalenin yapılacağı öğrenildi.

Aralık 2015

AK Parti Isparta Milletvekili ve Plan – Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç yılın son günü çıkarttığı YPK (Yüksek Planlama Kurulu) kararı ile yine farkını gösterdi ve Isparta – Antalya Dereboğazı yolunun duble yol yapılması için gerekli resmi son işlemi de yaptırttı.

YPK yılın son günü 31. 12. 2015 tarihi ile Ağlasun – Antalya arası Dereboğazı yolunu 2015 yılı yatırım programına aldı. Böylece Dereboğazı’nın duble yol olarak yapılacak 80km. kısmı için süreç tamamlandı.

22 KASIM 2016

Isparta-Antalya arası Dereboğazı Yolu'nda geriye kalan 80 kilometrelik bölüm için en geç şubatta ihale süreci tamamlanmış olacağı açıklandı.

13 Haziran 2017

Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, şu açıklamayı yaptı: İkincisi Isparta’nın en önemli rüyası ki ta 1950’li yıllarda Ispartalı vatandaşlarımız Kazak tünelini açarak bu işe başladılar. Oradaki proje çalışmaları da son noktaya geldi. Teknik olarak daha düzgün bir yol yapılması için en son rötuşlar yapılıyor. Eylül’de tamamlanmış olacak.

13 Temmuz 2017

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta-Antalya karayolu üzerindeki Dereboğazı bölgesinde 80 kilometrelik hattın duble yol olmasına ilişkin projenin tamamlandığını söyledi.

2 Ekim 2017

Isparta ile Antalya arasında stratejik öneme sahip Dereboğazı yolunun duble olma için çalışmalar sürüyor. Proje çalışmaları tamamlanan 80 kilometrelik yolun kısa süre içerisinde 2 etap halinde ihalesi yapılacak.

14 Aralık 2019

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, yüksek maliyetlerden dolayı Isparta-Antalya arasındaki Dereboğazı yolunda proje değişikliğine gidildiğini söyledi. Bilgiç, dostluk yolunun bitirilme tarihini de açıkladı.

Şimdi bu açıklamaların hangisine inanacağız. Açıklamalarda da görüldüğü gibi Isparta’da 5 dönemlik milletvekili yapan Sayın Süreyya Sadi Bilgiç, resmen Isparta halkı ile alay ediyor.

Isparta halkının aklıyla alay ediyor. Gelinen noktada Dereboğazı yolunun duble yol olması hayal olmuştur. Evet Isparta halkı açısından Dereboğazı yolu bitmiştir.

Çünkü halkımızın artık umudu kalmamıştır. Bu yolun yapılacağına inanmamaktadır. Dereboğazı yolu inşallah İYİ Parti iktidarında duble olarak tamamlanacaktır.

Saygılarımızla.

 * Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler