Tarih: 05.06.2020

MECLİS TEK YÜREK OLDU

17.10.2019 15:22

MECLİS TEK YÜREK OLDU

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriyenin doğusuna yaptığı Barış Pınarı hareketine ülke genelinde destekler çığ gibi büyüyor. Isparta’da bütün sivil toplum kuruluşları destek açıklamalarını yaparken, dünde Isparta belediyesi tek gündem maddesi ile olağanüstü toplantı yaptı. Saat 14.00 gerçekleşen meclis toplantısının gündem maddesi TSK’nin Barış Pınarı hareketine destek bildirisinin okunması ve meclis üyelerinin oy birliği ile harekete destek vermesi oldu.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra yoklaıma yapan Başkan Başdeğirmen, partilerin gurup sözcülerine söz hakkı verdi. İYİ parti adına konuşan gurup Sözcüsü Ahmet Aydemir ve MHP adına konuşan Oğuzhan Göker, TSK Barış pınarı harekatına destekv erdiklerini ve ordumuzun yanında olduklarını ifade ettiler.

Bu arada Belediye meclisinde alışık olmadığımız farklı görüntüler vardı. Meclis üyeleri sıralarda bu kez karışık oturarak adeta birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Partilerin gurup sözcülerinin bir masa etrafında toplandığı bildiriyi Belediye başkanı Şükrü Başdeğirmen okuyarak oylattı. Oybirliği ile kabul edilen bildiri sonrasında sınır ötesinde bulunan Mehmetçiklerimiz için dua edildi ve eller birkez daha semaya açılarak mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu gösterdik.

Belediye meclisi toplantısı sonrasında Başkanv e meclis üyeleri ellerinde Türk bayrakları ile asker selamı vererek mehmetçiğimizin yanında olduğunu birkez daha göstermiş oldu.

AKP, MHP ve İYİ partinin ortaklaşa hazırladığı ve bütün meclis üyelerinin imzalarının bulunduğu bildiride şu görüşlere yer verildi.Ülkemiz Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK, PYD, YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriye’li kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekatını başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki, bu harekat Türkiye için tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvece altına alan Barış Pınarı Harekatı aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

Barış Pınarı Harekatı bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütleri PKK, PYD, YPG eli ile değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek halinde muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’in toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekat bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti Suriye halkının ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekatı bu çerçevede değerlendirilmelidir.

Bu çerçevede Belediye Meclisi olarak Barış Pınarı Harekatında ülkemizin ve kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki, gün her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekatın başarı ile tamamlanacağını yürekten inanıyor, fedakar askere başarılar diliyoruz.* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler