Tarih: 07.06.2020

HEDEFE ADIM ADIM YAKLAŞILIYOR

04.10.2019 13:24

ATIK SU ARITMA TESİSİNDEN ÇIKAN ARITILMIŞ SULAR KAPALI SİSTEMLE ALINIYOR

HEDEFE ADIM ADIM YAKLAŞILIYOR

 

 

Isparta Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünce, Atık Su Arıtma Tesisinden çıkan arıtılmış suların kapalı sisteme alınarak şehir dışına taşınması ile ilgili olarak gerçekleştirilen çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 

 Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatları doğrultusunda bu kapsamda 5200 metrelik hattın, 2000 metrelik bölümü tamamlandı. Bunun yanı sıra DOSB atıklarının kapalı sisteme alınması amacıyla gerçekleştirilen bir kilometrelik çalışmalar ise daha önce bitirilmişti.Isparta Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisinden çıkan arıtılmış suların kapalı sistemle alınarak şehir dışına taşınması ile ilgili olarak çalışmalar aralıksız devam ediyor. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü zaman zaman koddan dolayı yerin 5 hatta 6 metre altından büz döşeme çalışmalarını devam ettiriyor.

 Isparta Belediyesi bu çalışmanın yanı sıra Deri Organize Sanayi Bölgesinin (DOSB) atık sularının korge borularla kapalı sisteme alınması çalışmalarını ise daha önce bitirmiş ve yaklaşık bir kilometrelik bir hattın döşenmesi işlemini gerçekleştirmişti. Gerek belediyenin Atık Su Arıtma Tesisinden, gerekse DOSB’den gelen hatlar Sav Bölgesindeki derenin bulunduğu alanda tek hatta düşecek ve her iki bölgenin atık suları tek bir kanalla yaklaşık 5200 metrelik döşenecek hat ile şehir dışına taşınmış olacak. Belediyenin Atık Su Arıtma Tesisi sularının kapalı sisteme alınmasında ise 2000 metrelik bir uzunlukta büzlerin döşenmesi işi tamamlanırken, çalışmalar aralıksız olarak sürüyor.* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler