İNŞAAT SÜRÜYOR

28.08.2019 17:13

İNŞAAT SÜRÜYOR

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel ve Atabey Belediye Başkanı Tevfik Atasoy’un girişimleri ile DSİ’nin yapımına başladığı Akçay Barajı’nın inşaat devam ediyor

Atabey Ovası için büyük önem arzeden Akçay Barajı’nda inşaat devam ediyor. Tamamlandığında Isparta’nın en yüksek gövde yüksekliğine sahip  barajı olacak Akçay Barajı’nda 9 milyon 800 bin m3 su tutulacak. Baraj, bölge halkına 32 milyon 950 bin TL’lik ekonomik katkı sağlayacak. DSİ 18. Bölge Müdürlüğü, inşaat çalışmaları devam eden barajla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Tamamlandığında Isparta’nın en yüksek gövde yüksekliğine sahip barajı olma özelliğini kazanacak olan Atabey Akçay Barajı İnşaatında çalışmalar hızla devam ediyor. 

Temelden yüksekliği 85 metre olan baraj işletmeye açıldığında 22 bin 170 dekar mümbit tarım arazisi suya kavuşacak. Yapılacak olan barajda 9 milyon 800 bin metreküp suyun depolanması hedeeniyor.

Önyüzü beton kaplamalı kaya dolgu tipinde inşa edilecek olan baraj sayesinde, bölge halkına ve ekonomiye yılda 32 milyon 950 bin TL’lik ekonomik katkı sağlanması planlanmaktadır.” * Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumlar
0
  • Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Benzer Haberler
Ulusal Haberler